spacerejtaniacki klub żeglarskigimnazjumliceum

artykuł z Reytan Luzu o RKŻ - maj 2008

            Wakacyjną ofertę aktywnego wypoczynku dla wszystkich Reytaniaków i ich przyjaciół wzbogaca Reytaniacki Klub Żeglarski, prowadzony przez Panie profesor Aleksandrę Wojciechowską oraz  Beatę Iwańską-Szurmak.

            Klub powstał w ubiegłym roku szkolnym, po odkryciu przez obydwie nauczycielki wf wspólnej pasji jaką jest żeglarstwo. Wyobraźnia zadziałała, powstało mnóstwo pomysłów, planów i wciąż pojawiają się nowe, które sukcesywnie staramy się realizować.

            Zaczęło się skromnie. Oficjalną działalność Klubu zainaugurowała wycieczka żeglarska zeszłorocznej klasy 3B (wychowawczej Pani Szurmak). Wyprawa udała się znakomicie, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, wypoczęci i opaleni, a kadra usatysfakcjonowana radością podopiecznych. Spora część uczestników wycieczki zapałała chęcią bliższego zainteresowania się żeglarstwem. Zdjęcia z wycieczki obecnych już absolwentów naszego gimnazjum znajdują się w galerii zdjęć na stronie szkoły.

Następnie był wakacyjny wędrowny szkoleniowy obóz żeglarski na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Grupa dzielnych Reytaniaków, nie zważając na trudy obozu szkoleniowego, przemierzyła trasę Nida-Giżycko-Nida, bawiąc się i ucząc tajników żeglarstwa w teorii i praktyce, po czym celująco zdała egzaminy na patent żeglarza jachtowego PZŻ. Zdjęcia z tego obozu również można znaleźć na stronie szkoły. Uśmiechnięte twarze świadczą o tym, że żeglarzom nie straszna żadna pogoda oraz codzienne wykłady i testy z żeglarstwa, a praca na jachcie to czysta przyjemność.

            W tym roku w Klubie coraz więcej się dzieje. Od grudnia nawiązaliśmy aktywną współpracę z Pracownią Żeglarską Pałacu Młodzieży. Grupa licealistów majsterkuje przy jachtach na zajęciach w Pracowni. Wraz z Pałacem organizowane są też weekendy na Zalewie Zegrzyńskim, gdzie można pożeglować na omegach.

W wakacje przewidziane są dwa obozy wędrowne. Tuż po zakończeniu roku szkolnego rusza obóz szkoleniowy, kończący się egzaminem na patent żeglarza jachtowego (21.06. – 4.07.), a następnie obóz turystyczny (4-18.07.) podczas którego przemierzymy cały szlak żeglowny Wielkich Jezior Mazurskich z Nidy do Węgorzewa i z powrotem.

We wrześniu natomiast, mamy super ofertę – rejs wzdłuż wybrzeża Chorwacji (20-27.09.2008). Czeka nas wspaniałe 7 dni morskiej żeglugi, zwiedzanie uroczych chorwackich miasteczek, kąpiele w Adriatyku.

Zapraszamy więc na nasze wyjazdy oraz do aktywnego uczestnictwa w Klubie!

 

Aleksandra Wojciechowska

Aktualności | O klubie | Kontakt | Obozy | Rejsy | Porady | Archiwum | Nawigator kulturalny Projekt i realizacja Serwkom Sp. z o.o.